A tavalyinál is nagyobb lehet a kollégiumokba a túljelentkezés, az albérletárak pedig egyre húzósabbak
Valaki halasztana, ha nem talál megfelelő lakhatást, igaz, nem ez az általános az egyetemisták között.
Valaki halasztana, ha nem talál megfelelő lakhatást, igaz, nem ez az általános az egyetemisták között.
Az országos átlagos bérleti díjak 0,1 százalékkal, Budapesten 0,5 százalékkal emelkedtek októberben a szeptemberihez képest.
Tovább emelkednek az albérletárak, érdemes már a szerződéskötés előtt komolyabban utánanézni a lakások rezsiátlagának.
Egy év alatt a húsz százalékot is meghaladta a budapesti albérletárak emelkedése, így júniusban átlagosan 173 ezer forintot kértek egy kiadó lakásért a fővárosban - derül ki a Rentingo.com legfrissebb elemzéséből.
Utoljára 2020 júniusában mozogtak ezen a szinten a budapesti bérleti díjak.
Novemberben újabb, 10 százalékos csökkenést mértek a szakemberek a magyarországi albérletáraknál. Budapesten ötéves mélypontra zuhantak vissza a bérleti díjak.
Pont a nyári hónapoktól, amikor kihirdetik a felvételi ponthatárokat és mindenki albérletet keres, gyorsulva drágulhatnak majd az albérletek.
Persze nem csak a fővárosban, hanem országszerte 6,4 százalékkal csökkent a kiadó lakások bérleti díja augusztusban az egy évvel korábbihoz képest a KSH és az Ingatlan.com lakbérindexe szerint.
A legtöbb európai ország fővárosában éves összevetésben nőttek az albérleti díjak, ezzel szemben Budapesten 2,8 százalékos a visszaesés tavaly augusztushoz képest.
A legfrissebb összesítésből kiderül, melyik a legdrágább egyetemi város. Ennyibe kerülnek a budapesti és nagyobb vidéki városok albérletei.
Most, hogy kihirdették az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat megindult a roham az albérletekért. De hogyan érdemes belevágni a lakás keresésbe? Összegyűjtöttünk néhány tippet.
Egy friss kutatásból kiderül: a legkevesebbet a bécsi egyetemistáknak, a legtöbbet pedig a budapesti diákoknak kell gyorsétteremben dolgozniuk, hogy ki tudják fizetni egy egyszobás, bútorozott garzonlakás havi bérleti díját.
Budapesten a 120 négyzetméternél kisebb panellakásoknál az átlagos bérleti díjak 130 ezer forint, a téglaépítésű lakásoknál pedig átlagosan 150 ezer forint körül mozognak - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
Július 25-én, a felvételi ponthatárok kihirdetésével elindul az egyetemisták és főiskolások rohama az albérletekért. A fővárosban egy egyszobás lakás havi bérleti díja átlagosan 96 ezer forint körül indul, míg a vidéki nagyvárosokban átlagosan 73 ezer forint. Budapesten az elmúlt tíz évben több kerületben megduplázódtak az árak - derül ki az Otthon Centrum friss albérleti körképéből.